Najprv zachráňte život pacienta a nerobte si starosti o baktérie. Sú úplne zbytočné
James Tylor Kent
Homeopatické lieky

V tejto rubrike nájdete vždy krátke predstavenie niektorých homeopatických liekov, ich poznanie využíva homeopat pri homeopatickom liečení - hľadaní čo najbližšieho lieku ktorý zodpovedá príznakom pacienta. Sú len malým príkladom šírky celkových poznatkov, ktoré potrebuje homeopat získať pri stretnutí s klientom.

PULSATILLA (Pulsatilla pratensis)

Je vhodná pre osoby nerozhodné, pomalé, z hľadiska temperamentu flegmatické, s blond vlasmi, modrými očami, bledou tvárou, ľahko náchylné k smiechu alebo plaču, láskyplné, príjemné, mierne, plaché, poddajné – ženský liek.

- Ľahko plače: nie je možné aby opísala svoje problémy bez plaču.
- Je zvlášť vhodná pre choroby žien a detí.
- Ženy majú náchylnosť k tučnote, so slabou a predĺženou menštruáciou.
- Prvé vážne narušenie zdravia sa viaže na obdobie puberty, ale aj „nikdy nebola v poriadku od...“ prekonania anémie, bronchitídy, tuberkulózy.
- Sekréty zo všetkých slizníc sú husté, bezfarebné a žltozelené.
- Symptómy sa stále menia, nie sú dve rovnaké zimnice, dve rovnaké stolice, dve rovnaké zhoršenia, jednu hodinu je dobre a nasledujúcu je veľmi zle, náhle a naopak.
- Bolesti sú ťahavé, trhavé, nepravidelné, rýchlo sa premiestňujúce z jednej časti na inú, sú sprevádzané stálou zimnicou, čím je bolesť väčšia tým je väčšia aj zimnica, zjavuje sa náhle a odznieva postupne, alebo sa pnutie rýchlo zhorší až je veľmi akútne a potom „ náhle zmizne“ s prvým pohybom.
- Bez smädu skoro pri všetkých ťažkostiach, žalúdočné problémy z jedenia ťažkých jedál, koláčov, sladkých pečív, hlavne po bravčovom a salámach, pohľad ale aj len myšlienka na bravčové vyvoláva odpor.
- Ráno „zlá chuť“ a veľká suchosť v ústach bez smädu
- Mumps, metastázy v prsníkoch a v semenníkoch
- Hnačka, len alebo zvyčajne v noci, vodová, zeleno-žltá, veľmi rôzna, rýchlo po tom ako sa najedol, z ovocia, studenej stravy alebo nápojov, zmrzliny.
- Poruchy v puberte, menzes potlačený z premočenia nôh, neskorý, slabý, bolestivý, nepravidelný, prerušovaný, s večernou zimnicou, s výraznými bolesťami a s veľkým nepokojom, krvácanie výraznejšie v priebehu dňa. Prvá menštruácia neskorá.
- Spánok: zvečera nechce ísť spať, prvý spánok je nepokojný, upadá do spánku keď je treba vstať.
- Bolesti zubov, ktoré sa zlepšujú držaním studenej vody v ústach a zhoršujú jedením horúcich jedál a teplom izby.
- Problémy s dýchaním, chlad pociťuje aj v teplej miestnosti.
- Nervozitu cíti v oblasti kotníkov.
- Problémy sa zhoršujú v teplej uzatvorenej miestnosti, večer, podvečer, na začiatku pohybu, ležaním na ľavej strane – alebo na nebolestivej stane, jedením ťažkej, mastnej stravy, teplými obkladmi, teplom.
- Problémy sa zlepšujú pohybom na otvorenom vzduchu, ležaním na bolestivej strane, studeným vzduchom, jedením studených jedál a nápojov, studenými obkladmi.

Články v rubrike
Kontakt

Ing. Alena Šobáňová, SHA
E-mail: homeopatia(at)homeoprax.sk
Telefonické objednávanie pacientov:
+421 910 946 669

© 2012 Ing. Alena Šobáňová, SHA